بلاگ, دوربین مداربسته

معنای WDR در دوربین مداربسته

معنای WDR در دوربین مداربسته

زمانی که باید از فضای بزرگی محافظت کنیم، باید سیستم امنیتی خوبی برای خود فراهم کنیم. دوربین های مداربسته محور مرکزی هر تاسیسات امنیتی هستند . آنها مانند چشمانی هستند که هر گوشه و کناری از محل ما را زیر نظر دارند و کنترل می کنند و به ما امکان می دهند نفوذها و سایر خطرات را تشخیص دهیم . اما دوربین ها باید آخرین پیشرفت های تکنولوژیکی را داشته باشند . در این پست توضیح می دهیم WDR چیست .

 

WDR چیست؟

 

WDR مخفف Wide Dynamic Range است . این یک فناوری است که برخی از دوربین های مداربسته دارند و برای جبران مشکلات قرار گرفتن در معرض نور عمل می کند . با استفاده از فناوری WDR ، دوربین تصاویر را در جاهایی که نواحی تاریک و روشن وجود دارد ، جبران می‌کند و در صورت استفاده از دوربین معمولی و فاقد این فناوری ، نمی‌توانیم تصاویر واضحی را ببینیم . با استفاده از این فناوری، تعادل بین روشنایی و تاریکی به دست می‌آید . و کیفیت تصویر را بهبود می‌بخشد .

 

 

به عنوان مثال دوربینی را رو به سمت پنجره در نظر بگیرید . در این صورت در بعضی از نواحی نور خیلی بیشتر و در بعضی کمتر به لنز دوربین میرسد . با دوربین های معمولی بخشی از تصویر را بسیار تاریک و بخشی دیگر را بسیار روشن خواهیم دید ، که باعث از بین رفتن جزئیات تصویر خواهد شد .

 

ولی با استفاده از دوربین با قابلیت WDR تعادل بین سطح نور به دست می آید و کل ناحیه آن پنجره را با سطح نور یکنواخت و بدون از دست دادن جزئیات می بینیم .

 

WDR چگونه کار می کند؟

 

با فناوری WDR ، لنز دوربین از سرعت‌های شاتر متفاوتی استفاده می‌کند تا نور بیشتری را در برخی از قسمت‌های تصویر و نور کمتری را در قسمت‌هایی که روشن‌تر هستند، فراهم کند.

 

  • در مناطق روشن تر، از سرعت بالاتری استفاده می شود، بنابراین سنسور برای مدت زمان کمتری در معرض نور قرار می گیرد.
  • در مناطق تاریک تر، سرعت شاتر کمتر است و باعث می شود سنسور نور بیشتری را برای مدت طولانی تری جذب کند.
  • هر دو تصویر برای به دست آوردن یک تصویر نهایی با نور متوسط ترکیب می شوند.

 

 

تفاوت WDR و DWDR

 

دوربین هایی با تکنولوژی WDR از تکنیک ترکیب سرعت های شاتر مختلف استفاده می کنند . در حالی که دوربین های DWDR (WDR دیجیتالی) با استفاده از تکنیک جبران نرم افزاری .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *