بلاگ, دوربین مداربسته

معنای Starlight در دوربین مداربسته و کاربرد آن؟

معنای Starlight در دوربین مداربسته و کاربرد آن؟

ممکن است هنگام خرید دوربین مداربسته برای منزل و یا محل کار خود با اصطلاح Starlight (استارلایت) برخورد کرده باشید . و یا دیده باشید دوربینی در تاریکی شب و یا شرایط کم نور  تصاویری با وضوح و شفافیت بالا ثبت و ضبط کند .

 

دوربین های Starlight چیست؟

 

 

دوربین های Starlight مانند دوربین های مداربسته دید در شب رایج در بازار هستند. این دوربین ها برای ضبط تصاویر در شرایط کم نور طراحی شده و آنها را برای استفاده در محیط های تاریک ایده آل می کند . دوربین های Starlight دوربین های امنیتی هستند که در شرایط نور کم تصاویر رنگی با کیفیت بالا را نمایش می دهند . و همچنین این دوربین ها از سنسور تصویر بزرگ تر و دریچه دیافراگم بازتر و کاهش سرعت شاتر و همچنین لنز بزرگ تر استفاده می کنند . این فناوری نویز را در ویدیو کاهش می‌دهد و امکان مشاهده جزئیات کامل را در شب و یا محیط های تاریک و کم نور ارائه می‌کند.

 

 

مشخصات لنز و سنسور تصویر دوربین های استارلایت

 

یک دوربین های استارلایت با لنز بزرگ تر می تواند نور بهتری را دریافت کند و کیفیت تصویر بهتری را به کاربر ارائه دهد . و سنسور ها در این دوربین ها معمولا یک سنسور 1/1.8 اینچی و یا حتی بزرگ تر می باشند . اندازه سنسور با مقدار نوری که دریافت می کند رابطه مستقیم دارد . سنسور بزرگ‌تر می‌تواند نور بیشتری را دریافت کند و در نتیجه تصاویر بهتری را حتی در شرایط کم نور ثبت کند .

 

همچنین می دانید، چشمان انسان به سختی می توانند چیزی را تشخیص دهند وقتی نور به زیر 20 لوکس می رسد . دوربین‌های استارلایت ، با حساسیت استثنایی به نور ، می‌توانند تصاویر واضح‌تری از آنچه که چشمان شما نمی‌توانند ببینند، حتی در شرایط تقریبا صفر لوکس به شما ارائه می‌دهند.

 

 

سطح روشن شده توسط روشنایی (lux)
 آسمان شب بدون ماه و ابری (نور ستاره)  0.0001
 ماه کامل در شب صاف  0.05–0.3
 تاریکی گرگ و میش شهر در آسمان صاف  3.4
 مناطق عمومی با محیط تاریک  20-50
 روزابری تاریک  100
 طلوع یا غروب خورشید در یک روز صاف  400
 روز ابری  1000
 نور کامل روز (آفتاب غیر مستقیم)  10,000–25,000
نور مستقیم خورشید  32,000–100,000

 

 

تفاوت دوربین های مداربسته دید در شب رنگی و معمولی

 

 

معمولا در دوربین مداربسته های استارلایت به جای ال ای دی های مادون قرمز (IR LED) که در دوربین های دید در شب معمولی استفاده می شود از ال ای دی های وارم لایت (Warmlight LED) استفاده می شود . این دوربین ها به جای تابش امواج فروسرخ ، برای بهبود تصویر دید در شب در شرایط بسیار تاریک و بدون نور از نور مرئی سفید رنگ استفاده می کنند .

 

دید در شب IR اساسا سیاه و سفید است. برای دیدن اشیا در شب در نور کم، دوربین های مداربسته IR سطوح بالایی از نور مادون قرمز تولید می کنند که توسط جسم منعکس می شود . تصویر نور مادون قرمزی که گرفته می‌شود به تصویری با نور مرئی تبدیل می‌شود که همان تصویر سیاه و سفیدی است که در نهایت می‌بینیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *