بلاگ

5 راه برای تامین امنیت و جلوگیری از سرقت در ویلا

5 راه برای تامین امنیت و جلوگیری از سرقت در ویلا

چه در یک شهر زندگی کنید و چه در یک منطقه روستایی ، امنیت خانه همیشه اهمیت دارد . اما در حالی ممکن است شما آخر هفته ها و یا تعطیلات در خانه های ویلایی خود لذت ببرید . معمولا در این نواحی به دلیل موقعیت جغرافیایی و یا عدم حظور دائم شما و یا افراد خانواده در معرض خطرات احتمالی امنیتی می باشد .

 

1 – استفاده از دوربین مداربسته در ویلا

 

راه اندازی دوربین مداربسته بدون شک بهترین راه برای امنیت ویلا و یا خانه های روستایی می باشد . و به شما امکان می دهد چندین مکان را به طور همزمان نظارت کنید، از جمله درب ورودی، حیاط خلوت ، پارکینگ و … . به لطف تکنولوژی های جدید شما می توانید انتقال تصویر ویلای خود را به صورت دائم بر روی تلفن همراه خود داشته باشید . و از اتفاقات و رخدادها در محل مورد نظر باخبر باشید .

 

علاوه بر دوربین برای اطمینان از ضبط دائمی تصاویر و جلوگیری از نگرانی قطع برق دوربین از دستگاه های ups (یو پی اس) استفاده کنید . با توجه به این نکته قطع کردن جریان برق یکی از ترفندهای سارقان برای از کارانداختن تجهیزات امنیتی محل مورد نظر می باشد . شما میتوانید با نصب دستگاه ups از نوسان برق و قطع جریان برق جلوگیری کنید .

 

و شما میتوانید پک دوربین مداربسته مورد نیاز خود را با توجه به تعداد دوربین و کیفیت مورد نظر با توجه به ویلای خود را از فروشگاه تهیه کنید .

 

2 – استفاده از دزدگیر

 

دزدگیر اماکن هم یکی دیگر از سیستم های حفاظتی کاملاً پیشرفته به شمار می رود که به عنوان سیستم اعلام سرقت در مکان های خاص مورد استفاده قرار می گیرد و در برخی موارد بدون نیاز به کابل در محل مورد نظر نصب می شود .

 

بعد از فعال شدن دزدگیر اگر کوچکترین حرکتی در محیط اتفاق بیفتد یک آژیر امنیتی که صدایی بلندی از خودش تولید می کند، به صدا در می آید. تمامی این حرکت ها به وسیله چندین و چند چشم الکترونیکی یا سنسور (مانند سنسور دود، سنسور شوک، سنسور درب و پنجره و … ) کنترل می شود.

اکثر پنل های مرکزی دزدگیر بعد از به صدا در آمدن صدای آژیر، اگر در محل مربوطه نباشید با شماره ای که در سیستم آن ذخیره شده تماس گرفته و یا با ارسال پیامک ، کاربر و یا افراد خانواده را از اتفاق پیش آمده، خبردار می کند .

 

 

3 – استفاده از علائم امنیتی و کشیدن حصار

 

علائم امنیتی مانند «این مکان مجهز به دوربین مداربسته است» را می‌توان در حیاط، خیابان و غیره قرار داد .

 

 

همچنین، ساختن حصار و یا نصب حفاظ در بالای دیوار ها به محافظت از اموال شما در برابر سرقت کمک می کند . حصار محدوده شخصی شما را مشخص می کند و مانع از ورود افراد متفرقه می شود . علاوه بر این، می تواند از ورود حیوانات وحشی جلوگیری کند .

 

4 – روشنایی ویلا

 

معمولا اکثر مناطق پس از غروب خورشید نور محدودی دارند . با نور محدود، مزاحمان به راحتی می توانند در تاریکی پنهان شوند و به خانه شما نفوذ کنند . روشن یا خاموش بودن دائم نور منزل و یا ویلا باعث جلب توجه سارقین می شود . و سارقین متوجه عدم حظور افراد خانواده می شوند .

 

می توان با سیستم نور پردازی هوشمند امنیت ویلا را افزایش داد . به عنوان مثال در صورت نصب بودن سیستم دزدگیر با قابلیت کنترل وسایل برقی سیستم روشنایی محل مورد نظر مانند لامپ ها را به پنل وصل کرد . حتی در صورت عدم حظور شما با قابلیت کنترل از راه دور می توانید در صورت نیاز سستم روشنایی را خاموش و یا روشن کنید .

 

5 – استفاده از سگ نگهبان

 

در صورت امکان استفاده از سگ های نگهبان می تواند خطر سرقت از حانه و یا ویلای شما را کاهش دهد .

 

سگی با دندان های تیز و پر سر و صدا می تواند از از وقوع سرقت احتمالی جلوگیری کند . وقتی غریبه ای نزدیک ملک شما می آید، سگ با ایجاد سر و صدا توجه دیگران را به خود جلب می کند .

 

به طور کلی، دو نوع سگ وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. یکی از آن ها نگهبان است . بیشتر نژادها می توانند سگ نگهبان باشند . آنها نسبت به فعالیت‌های غیرعادی حساس هستند و تا زمانی که غریبه از محل خارج شود یا صاحب آن از رویداد آگاه شود، سر و صدای مداوم ایجاد می‌کنند.

 

دیگری سگ گارد است. سگ های گارد معمولا برای محافظت از خانه ها آموزش می بینند. آنها بیشتر از ایجاد سر و صدا به مهاجم حمله می کنند. فقط برخی از نژادها می توانند سگ گارد باشند، از جمله آکیتا، بولماستیف، دوبرمن پینچر، ژرمن شپرد و غیره .

 

 

البته به این نکته توجه داشته باشید نگه داری از سگ نیاز به مراقبت و شرایط خاصی دارد . عشق و مراقبت سگ شما را وفادارتر می کند و از خانه شما در برابر تهاجم محافظت می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *