مزایا و معایب نصب دوربین مداربسته در محل کار

با توجه به اهمیت حریم خصوصی افراد و کارکنان این سوال برای شما پیش میاد که برای محل کار دوربین مداربسته نصب کنیم یا نه .

از یک طرف شما فکر می کنید که همه کسب و کار ها نیاز به یک امنیت دائمی دارند تا محیط کاری امن و راحت برای همه تضمین شود . از سوی دیگر اگر کارمندان و اعضای جامعه نخواهند از آن ها فیلم برداری شود چه؟

 

مزایای داشتن دوربین مداربسته

 

داشتن احساس کلی امنیت

 

نصب سیستم‌های نظارت تصویری در ورودی محل کار شما یک راه عالی برای ثبت چهره هر فردی است که وارد می‌شود و همچنین در موقعیتی مناسب برای کنترل رفت و آمد افراد قرار دارد. فقط این که یک دوربین مداربسته در آنجا وجود دارد ممکن است از برخی فعالیت‌های مجرمانه جلوگیری کند .

 

می تواند سرقت محل کار را کاهش دهد

 

دزدی همیشه می‌تواند در محل کار یک مسئله باشد، چه به خاطر نفوذ فردی خارجی باشد، چه اگر دزدی داخلی از کارمندان باشد.

 

می تواند آزار و اذیت را در محل کار کاهش دهد

 

اگر افراد بدانند که از دوربین مداربسته استفاده می کنند، می توان آزار و اذیت و حمله را به میزان قابل توجهی در محل کار کاهش داد، به خصوص با سیستم های پیشرفته می توانند افراد ردیابی کنند.

 

نظارت در محل کار ممکن است از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری کند، می تواند به نگهبانان امنیتی کمک کند تا قبل از تشدید آن جلوی آن را بگیرند، یا در بدترین سناریو، شواهد مناسبی را به مجریان قانون برای تعقیب مجرمان ارائه دهند.

 

باعث عملکرد بهتر کارمندان می شود 

 

افزودن دوربین‌های امنیتی در محل کار فقط برای جلوگیری از اتفاقات بد نیست، بلکه برای اطمینان از این که کارمندان با پتانسیل کامل خود کار می‌کنند .

 

 

مزایای نصب دوربین بصورت خلاصه :

  • احساس امنیت
  • عملکرد و بازدهی بیشتر
  • جلوگیری از سرقت

 

معایب نصب دوربین مداربسته در محل کار

 

یکی از مسائل متعدد در نصب دوربین مداربسته و نظارت بر کارمندان این است که آن ها احساس کنند مورد اعتماد نیستند .

 

افزایش استرس بین کارکنان

 

محل کار یکی از مکان های پر استرس و استرس زا می باشد ، مخصوصا وقتی که کار بصورت گروهی ، ضرب الاجل های فشرده ،فهرستی از کارهای بی پایان .

نظارت مداوم بر کارکنان می تواند منجر به افزایش استرس و اضطراب شود و باعث نگرانی کارمندان در مورد اینکه آیا رئیس آنها فکر می کند به اندازه کافی سخت یا سریع کار می کنند یا خیر. در نهایت این می تواند باعث کاهش بهره وری شود زیرا آنها به راه هایی برای اجتناب از سیستم نظارت فکر می کنند .

 

معایب نصب دوربین در محل کار بصورت خلاصه :

 

  • عدم اعتماد کارمندان
  • افزایش استرس کارکنان

 

می توان نتیجه گرفت دوربین مداربسته یکی از ملزومات در محل کار البته با توجه حریم خصوصی افراد و کارکنان می باشد . و بهترین محل برای نصب دوربین ورودی و خروجی های محل کار ، پارکینگ و … می باشد و از نصب دوربین در محل هایی مانند رختکن و یا … که حریم خصوصی کارمندان است خودداری شود .

 

 

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.