نحوه اتصال میکروفون به دستگاه دی وی آر xmeye

نحوه اتصال میکروفون به دستگاه دی وی آر xmeye

دوربین مداربسته به طور گسترده برای نظارت استفاده می‌باشد. افزودن میکروفون به دستگاه دی وی آر (DVR) و دوربین مداربسته امنیت را تقویت می‌کند. . اضافه کردن یک میکروفون به سیستم دوربین مداربسته شما امکان ضبط صدای واضح را فراهم می‌کند که اطلاعات اضافی برای نظارت و تحلیل فراهم می‌آورد. در این مقاله قصد آموزش ، بررسی و فعال کردن و تنظیمات میکروفون بر روی دستگاه دی وی آر xmeye را داریم.

 

 

وسایل مورد نیاز برای نصب میکروفون :

 

  • دستگاه دی وی آر
  • کانکتور RCA برای پشت دستگاه
  • کانکتور RCA و یا BNC بسته به مدل میکروفون
  • کابل کواکسیال برای اتصال
  • برق 12 ولت

 

ابتدا کابل را با توجه به نوع دستگاه و کانکتور مورد نیاز سوکت کنید. میکروفون را به ورودی صدای دستگاه سپس برق میکروفون را وصل کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید میکروفون نزدیک دوربینی که نیاز هست صدا و تصویر هماهنگ باشد نصب شود.تصویر زیر نمونه ای از دستگاه 8 کانال AHD با 4 ورودی صدا می‌باشد.

 

 

فعال کردن نرم افزاری میکروفون

 

احتمالا موقع وصل کردن میکروفون به دستگاه DVR (دی وی آر) میکروفون برای شما کار نکند و با بررسی اتصالات و خود میکروفون مشکلی در نصب میکروفون و اتصالات نباشد. میکروفون به صورت فیزیکی به دستگاه متصل شده است و تنها نیاز به بررسی تنظیمات دارد. برای بررسی تنها کافیست مراحل ریر را انجام دهید.

 

صفحه اصلی منوی نرم افزار xmeye دستگاه دی وی آر

 

بر روی صفحه راست کلیک کرده و بر روی منوی اصلی کلیک کنید (برای دستگاه با زبان انگلیسی Main Menu)

 

منوی دستگاه دی وی آر با نرم افزار xmeye

از منوی باز شده “سیستم” => “نوع تصویر” را انتخاب کنید

 

برای دستگاه با زبان انگلیسی:

 

System -> Encode

 

منوی اصلی دستگاه دی وی آر با نرم افزار xmeye

منوی سیستم دستگاه دی وی آر با نرم افزار xmeye

بعد از انتخاب encode صفحه ای ماننده تصویر زیر باز می‌شود.

 

تنظیمات encode دستگاه dvr با نرم افزار xmeye

در منوی باز شده از بالا کانال مورد نظری که نیاز به فعال سازی صدا دارد را انتخاب کنید. سپس در پایین صفحه رو به روی ویدئو/صدا (و یا Video/Audio) هر 4 گزینه را فعال کنید.

 

رفع مشکلات عدم پخش صدای میکروفون

 

توجه : به صورت پیش فرض صدا غیر فعال هست. پس از انجام مراحل بالا برای فعال سازی و پخش صدا از تلویزیون بر روی علامت بلندگو برای گوشه پایین صفحه کلیک کنید.

 

به این نکته توجه داشته باشید اگر از خروجی vga استفاده می‌کنید امکان پخش صدا از تلویزیون/مانیتور را ندارید. زیرا کابل VGA فقط تصویر را منتقل می‌کند و قابلیت ارسال صدا را ندارد. همچنین در صورت استفاده از مانیتور بدلیل عدم وجود بلندگو در اکثر مانیتور های موجود در بازار امکان پخش صدا را نداشته باشید. البته با درست بودن تنظیمات صدا توسط دستگاه ضبط می‌شود و امکان شنود محیط از طریق اپلیکیشن موبایل امکان پذیر می‌باشد.

 

در صورت عدم دسترسی به بلندگو به دلیل استفاده از مانیتور و یا خروجی vga میتوانید از خروجی صدای دستگاه استفاده کنید.

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.