دزدگیر اماکن باسیم یا بی سیم!

دزدگیر اماکن باسیم یا بی سیم

تفاوت دزدگیر اماکن سیمی و بی سیم

بی سیم بودن یا سیمی بودن دزدگیر اماکن به انتخاب سنسور های (مانند چشمی های حرکت ، مگنت درب و پنجره و …) دزدگیر مربوط میشود . اغلب پنل های دزدگیر موجود در بازار قابلیت اتصال هر دو نوع سنسور باسیم و بی سیم را دارند .

 

مزایا و معایب دزدگیر اماکن بی سیم

استفاده از تجهیزات بی سیم دزدگیر اماکن بدلیل عدم نیاز به سیم کشی سوراخ کاری کمتری نیاز دارد و به همین دلیل این انتخاب برای افراد اجاره نشین و یا مکان های تاریخی و جاهای که دکوراسیون با طراحی خاص دارند مناسب باشد .

و یکی دیگه از مزیت های سیستم دزدگیر اماکن بیسیم قابلیت حمل و نقل آسان آن است .

اشکال بالقوه بی سیم قابلیت اطمینان آن است. درست مانند روترهای Wi-Fi یا تلفن‌های همراه، سیستم‌های امنیتی بی‌سیم در معرض انواع مختلفی از تداخل هستند که می‌تواند باعث عدم پاسخگویی درست و مناسب حسگر شود (به عنوان مثال، هشدار کاذب سیستم دزدگیر اماکن).

  • تداخل الکترومغناطیسی می تواند از بسیاری از دستگاه های دیگر، از جمله خطوط برق، اجاق های مایکروویو و نورهای فلورسنت ایجاد شود .
  • تداخل ساختاری از دیوارها، کف ها، سقف ها یا وسایلی مانند کابینت های بایگانی فلزی ناشی شود. با این حال، این مسائل نادر است .

و به این نکته توجه داشته باشید برای عملکرد درست و عدم خطای دزدگیر اماکن بی سیم باطری سنسور ها باید بصورت منظم بررسی شود و در صورت ضعیف شدن باطری تعویض گردد .

 

معایب دزدگیر اماکن بی سیم مزایای دزدگیر اماکن بی سیم
 نیاز به بررسی منظم باطری  نمای زیبا
 جا به جایی راحت تر

 

مزایا و معایب دزدگیر اماکن باسیم

استفاده از تجهیزات باسیم دزدگیر اماکن بدلیل نیاز به سیم کشی سوراخ کاری نیاز دارد و به همین دلیل این انتخاب برای افراد اجاره نشین و یا مکان های تاریخی و جاهای که دکوراسیون با طراحی خاص دارند مناسب نباشد .

دزدگیر های اماکن سیمی مستعد تداخل الکترومغناطیسی یا ساختاری نیستند، بنابراین سیگنال ها قابل اعتمادتر هستند .

سنسورهای باسیم بدلیل عدم استفاده از باطری نیازی به بررسی منظم ندارند و هزینه نگه داری پایین تری به نسب سنسورهای بی سیم دارند .

از سوی دیگر سیستم های باسیم دزدگیر اماکن نیاز به نصب و تخصص حرفه ای دارند و ممکن است بدلیل پیچیدگی کار هزینه راه اندازی اولیه بیشتری داشته باشد . و برای جا به جایی نیاز به سیم کشی و نصب مجدد دارد .

معایب دزدگیر اماکن باسیم مزایای دزدگیر اماکن باسیم
 جا به جایی  عدم نیاز به بررسی باطری
 سوراخ کاری و رد شدن سیم از روی نما

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.